• ZAKAZNICKÁ LINKA
Galerie Objednávka Průběh čištění

Průběh čištění

DOPRAVA
Hradec Králové: ZDARMA
Mimo Hradec Králové: dohodou
(od okraje Hradce Králové)
Minimální objednávka 450,- Kč
KONTAKT
 
Čištění koberců a čalounění prošlo v posledních letech velkou obměnou. Moderní čistící stroje účinkují do hloubky textilií a pomocí špičkových technologií a chemie zajistí maximální a šetrný efekt z čištění. Samotná čistící směs se ve vláknech nachází jen zlomek vteřiny. To znamená, že se nemusíme obávat absolutního promočení koberce, který se velmi obtížně suší. Po odsátí čistící směsi zůstane čalounění nebo koberec pouze mírně navlhlý. Zabráníme tak nutnosti složitého vysoušení nebo namočení molitanu pod čalouněním.


Moderní stroje pro čištění

Původní metody čištění koberců byly zastaralé a neefektivní. Staré stroje nedokázaly odstranit silné a odolné skvrny, ale především si nedokázaly poradit se zamokřením koberce nebo čalounění. Ty zůstávaly plné vody a proces schnutí je u takových materiálů velmi pomalý. Vznik plísní a zatuchnutí tak nebylo ničím výjimečným.

Moderní stroje na mokré čištění koberců fungují na jiné technologii. Využívají velmi silného čerpadla, které zajišťuje nástřik čistící směsi do textilie. Ihned po nástřiku na čištěný materiál přichází na řadu sací turbína. Ta odsaje mechanické nečistoty, nečistoty navázané na čistící směs a zbytek vody. Jde tak o velmi efektivní a téměř dokonalý proces. Moderní čistící stroje se nazývají extraktory a jsou k dispozici v několika provedeních a značkách. Špičkou na trhu je jistě německá společnost Karcher, zabývající se nejen prodejem, ale i výrobou a inovacemi moderních extraktorů a čistící chemie.

Jak dlouho trvá schnutí?

Nelze jasně definovat dobu schnutí čištěného koberce nebo čalounění. Je závislá na mnoha faktorech a některé si budeme jmenovat. Především jde o výšku vlasu a strukturu samotného čištěného materiálu. Délka vlasu výrazně určuje úroveň promočení textilie a následně i dobu schnutí. Čím je délka větší, tím lépe textilie vodu saje a bude déle schnout. Další faktory, které schnutí ovlivňují, je teplota v místnosti, vlhkost vzduchu a větratelnost. Kusové koberce a textilie je lepší přehodit nebo vyvěsit do prostoru s mírným průvanem a prouděním vzduchu.

Postup čištění extraktorem Kärcher: